جلسه نهم:

ادامه مبحث خون ریزی های غیرطبیعی مهبلی:

خوردن برگ درخت انگور در درمان اسحال خونی و خونریزی معده و زخم معده و اختلالات گردش خون در سن بلوغ دختران و یاسئگی زنان مسن مثل پیدایش برافروختگی صورت و ناحیه بینی,چانه و گونه و حالات گر گرفتگی و در درمان خونریزی بینی و خونریزی های رحمی مفید است؛مشروط بر اینکه  خونریزی منشا التهابی نداشته باشد و بر اساس ضعف مفرط و کم خونی ایجاد شده باشد.حالا می تواند این برگ را به صورت خوراکی چه بخارپز کند و یا تازه بخورد.

حتی پودر گرد برگ به طور موضعی اثر بند امدن خون را دارد حتی کسانی که کمرشان سست است  یا بارداری ناخواسته یا سقط جنین داشته اند در زمان حاملگی جوشانده این برگ مفید است که حافظ جنین در رحم مادر است.

طریقه استعمال برگ درخت مو به سه صورت است:

·         30 گرم برگ  مو جوان را به صورت تازه یا خشک کرده در 1 لیتر اب می جوشانند وپس از صاف کردن روزی 1 الی 3 استکان مینوشند

·         از گرد برگ های جوان و خشک کرده روزانه به مقدار 4 الی 5 گرم مخلوط در عسل اگر شخص دیابتی است یا دیابت حاملگی دارد و یا اگرضعف خون دارد وقند خونش زیر 70است پودر برگ ها را با پودر قند بخورد.

·         شیره برگ مو را به وسیله کوبیدن استخراج کند و به مقدار 30 الی 60 گرم بخورد که پیشگیری و درمان از لکه بینی می کند

·         کتاب شفا از دکتر محمد صادق رجحان جلد میوه درمانی صفحه 138 و139

علاوه بر برگ مو چیزهای دیگری برای پیشگیری و درمان خونریزی های داخلی و غیر طبیعی مهبلی میکند مانند میوه به رسیده و صدف گیاهی دریا که باعث درمان زخم های داخلی بدن می شود و هندوانه هنزل(چون که سمی است زیر نظر متخصص گیاهی مصرف شود )و قارچ گیاهی کوهی(قارچ بی پایک).

لکه بینی یا خونریزی غیر طبیعی مهبلی یا استحاضه یا قلیله و متوسطه و یا کثیره است.

ظاهر این خون هم دو جور دیده میشود یکبار خون تازه و خالصه و گاهی این خون زرد رنگ یا سیاه است.

این خونریزی غالبا از دهانه رحم و مهبل است و گاهی به خاطر عوامل دیگر:

·         مقاربت جنسی به گونه ای که دختر به زفاف در سلام علیک خصوصی که سبب برطرف شدن پرده بکارت می شود که خون میاید.دم البکاره(فروع کافی جلد سه ص94 )     

·         پولیپ رحم

·         سرطان رحم

·         سقط جنین

·         بیماری اندومتریوز

·         شکننده تر شدن جدار مهبل در زنان یائسه

·         و...

·          زن حامله که به خاطر کم خونی و یا استرس و... (فروع کافی ص 97 )

·         استحاضه متوسطه یا کثیره و خون تازه

·         استحاضه قلیله