جلسه 33 ام:سرطان کوریوکارسینوم / علل / علائم / پرهیزات لازم / درمان بیماری

سرطان کوریوکارسینوم یک سرطان نادر است که در هر 20000 هزار خانم حامله یک نفر به ان دچار می شود. این سرطان از بافت جفت ایجاد می شود و معمولا هم از یک تومور غیر سرطانی جفت که به اصطلاح به ان موله هیداتیفرم گویند.

همچنین این بیماری ممکن است بعد از یک حاملگی خارج از رحمی نیز رخ دهد.

به طور کمی بعد از زایمان نیز اگر چند سلول جفت در بدن باقی بماند ممکن است این بیماری ایجاد شود.گاهی اوقات این بیماری حتی از چند ماه یا چند سال بعد از زایمان رشد نکند .

علائم این بیماری:

·         خونریزی از رحم

·         اگر درمان نشود سریعا این سرطان رشد نموده و از بافت جفت ابتدائا به دیواره های رحم کشیده شده و رحم را هم سرطانی می کند و سپس به سایر بافت ها و اعضا کشیده و حتی کبد شخص را سرطانی می کند

درمان از نظر پزشکی جدید:

ابتدا با ازمایش خون یا ادرار و اندازه گیری میزان هورمون HCG .

خانم هایی که بعد از زایمان یا سقط جنین خارج از رحمی دچار خونریزی طول کشیده ای شدند را نیز باید از نظر میزان هورمون اچ سی جی مورد ارزیابی قرار داد اگر میزان این هورمون در خانمی بالا بود اقدام به انجام سونوگرافی کنند.

اگر تشخیص سرطان کوریوکارسینوم تایید شد ازمایش های بیشتری مثل سی تی اسکن از شکم و ازمایش خون برای ارزیابی عملکرد کبد انجام می شود.

این سرطان را معمولا با شیمی درمانی در پزشکی جدید معالجه می کنند.اکثر خانم های مبتلا به این سرطان بعد از درمان مناسب به طور کامل بهبود می یابند.

از نظر طب مکمل:

·         از دو چیز باید پرهیز کرد:1. پرهیز از زایمان در خانه            2.پرهیز از باقی ماندن چیزی از جفت در رحم حتی چند سلول جفت

·         شست و شوی کامل کامل داخل رحمی یا کورتاژ به توسط متخصص مخصوصا بعد از سقط جنین

·         گل اسخودوطوس صبح یک قاشق چای خوری با عسل میل شود

·         میوه به یا اب به در بین روز و برگ مو در بین روز

·         اول شب کلم بروکلی

·         روغن زیتون یک قاشق با نهار یک قاشق با شام

·         روغن کنجد با عسل صبح یک قاشق پلوخوری