جلسه 26 ام: گیاهان ضد سرطان / ترکیبات شیمیایی ضد سرطان در گیاهان / ویتامین های ضد سرطان / تقویت جنسی مردان و بالا بردن احتمال پسرزایی

این دو کتاب در رابطه با انواع سرطان مطالعه شود:

1. کتاب سلامتی با تغذیه صحیح دکتر حسین میر حیدر(ص27-106) در رابطه با رژیم غذایی صحیح در رابطه با سرطان

2.کتاب گلچین گیاهان دارویی دکتر فریبرز معطر و مرتضی صفایی (قسمت سرطان)

برخی از گیاهان که خواص زیادی در این رابطه دارد:

§         مثل سیر که فواید زیادی دارد از جمله کسی که تاندون هایش کشیده شده است حدود یک ماه در جیره غذایی اش سیر ,پیاز و کاسنی باشد.ضد گرفتی شراین,رقیق کننده خون,چرک خشک کن,خون را به سطح پوست می اورد  و یکی از داروهای پیشگیری کننده و درمان کننده سرطان است.

§         ریشه شیرین بیان که در کسی که زخم معده دارد در هنگام غذا خوردن نیم ساعت غذا را خوب می جویم و بیست دقیقه پیاده روی ارام و یک سیب درختی رسیده می خوریم و دوباره 10 دقیقه قدم زدن و بعد 1 قاشق چای خوری مومیالی شیرین بیان را می خوریم.در پیشگیری و درمان سرطان مفید است.(زیادش سمی است)

§         سویا در سرطان تخم دان و پستان مفید است البته سویایی که 20 دقیقه جوشانده شده در اب جوش 50 به بالا و بعد صاف شده است.اگر جوشانده نشود بدن دچار خارش می شود.

§         زنجبیل (کسانی که هنگام سوار شدن در وسیله نقلیه دچار حالت تهوع می شوند می توانند یک تکه زنجبیل تازه را در دهان بگذارند و بجوند یا چای زنجبیل بخورند=یک قاشق چایی خوری پودرش را در چای میریزیم) البته زیادش برای مثانه ضرر دارد.در سرطان مفید است.

§         هویج زرد ایرانی(زردک)نور چشم را زیاد میکند و مانع پیری زودرس است و برای پوست هم مفید است و برای لق کمر  مرد و برای نعوظ و مانع لکه بینی زیاد زن و ضد سرطان است .برای افراد دیابتی هم خوب است و قند خون را بالا نمی برد .

§         کرفس و جعفری و چای (که در جلسات قبل در مورد چای توضیح داده شده که چه چایی برای چه کسی مفید است)کسی که سینوزیت التهابی و کلیه کم کار دارد دو استکان چای سیاه کمرنگ بخورد.چای کوهی در درمان اسپاسم روده و سردرد ناشی از قاعدگی دردناک.(احتیاط:به کودک زیر دو سال و زن حامله و زن شیر ده چای کوهی نمی دهیم)برای تقویت اعصاب ماست شیرین کم چرب و یا دوغ شیرین با اویشن و نعناع بخورد که راحت بخوابد.

§         زردچوبه خالص که چوبش را می خریم و میشوییم و خشک می کنیم و پودر می کنیم.نوک قاشق چای خوری در 24 ساعت کافی است .

§         پرتقال ,لیموشیرین و نارنج و.. که فیبر گیاهی دارند که عامل پیشگیری کننده از سرطان کلون است.

§         دانه کامل گندم(با سبوسش)

§         دانه کتان (در 24 ساعت فقط 5 تا تخم کتان کافی است چون بیشترش ضرر دارد)هم ضد سرطان و هم درمان بیماری خستگی جنسی و هم برای کاهش چاقی شکمی.

§         برنج قهوه ای(شلتوک دار) که ضد دلپیچه شدید شکم و رشد موی سر و ضد سرطان و درمان کننده سرطان

§         گوجه فرنگی خام و رسیده(گوجه فرنگی نارس خارش پوست می اورد)گوجه فرنگی یا رب تف داده مثل املت, تورم پروستات و ناراحتی دهانه رحم می اورد.در 24 ساعت یک یا دو تا کافی است.

§         بادمجان در فصل خودش یکی دو عدد به صورت بخارپز و یا خورشتی یا کبابی

§         فلفل سیاه, فلفل سفید,فلفل قرمز و فلفل دلمه ای ولی به مقدار کم فلفل ها باید مصرف شود و به اندازه چاشنی چون زیاده روی سل ریوی میاورد.فلفل دلمه ای با حرارت ویتامین اش از بین می رود .باید بخارپز یا خام مصرف شود

§         انواع کلم مثل کلم برگ و...

§         نعناع.ضد استفراغ و تهوع و ریفلاکس معده ناشی از سوءحاضمه

§         اویشن ,پونه,مرزه,کاکوتی و...

§         جو دو سر

§         خیار بوته ای نه گلخانه ای.که کله خیار که تلخ است برای بیماری قند خوب است->هیچ وقت خون بالا نمی رود و برای یبوست هم خوب است.

§         مریم گلی

§         رزماری البته زن حامله نباید بخورد یا به سر بزند .البته محلولش را به سر بزنن ضد شوره سر و تقویت کننده ساقه مو.البته کسی که ضعف اعصاب شدید داشته باشد و به سر بزند حالت تهوع می گیرد.

§         سیب زمینی پخته.

§         اگر خانمی خونریزی ماهیانه شدید دارد یا سنش بالاست و دارد یائسه کم کم می شود ->سیب زمینی را در زوغن زیتون برشته کند و روزی دو مشت وسط روز و عصرونه بخورد. ویا ویار و تهوع دارد در طول حاملگی سیب زمینی پخته بخورد یا قبل از غذا چای نعناع فلفلی بخورد البته برای کسی هم که اسپاسم دائم دارد.

§         طالبی

§         ترخون  که داروی تقویت اعصاب هم است.البته مصرف تنهای ان باعث اسم می شود

§         جو

§         خوراکی دریایی مثل ماهی ازاد و..البته به شرطی که بعد از مصرف 7 عدد خرما یا 1 قاشق عسل بخورد.

§         خرما و عسل

§         انواعی از روغن های گیاهی مثل روغن زیتون اصل خوراکی و روغن گلرنگ به شرطی که با روغن زیتون خورده شود و...

§         تعدادی از ترکیبات موجود در گیاهان که دارای خاصیت ضد سرطانی است:

§         الیلیک سولفات ها که در سیر و پیاز موش و.. است.

§         کاروتنوئید ها که در گیاهان نارنجی و سبز تیره و کدو حلوایی موجود است

§         کاتچین که در چای و انواع تمشک است که تومور پانکراس نگیرد تمشک بخورد

§         کومارین در هویج و پرتقال و ..است

§         اللاجیک که در انگور ها است.

§         شلغم که پنیسیلین طبیعی است و ضد سرطان مخصوصا سرطان خون است.گل همیشه بهار دم کرده اش برای سرطان خون خوب است(روزی یک استکان)

§         لیگنن در دانه سویا و کتان

§         مههار کننده پروتئاز در انواع بذور موجود است

§         سولفورافان در کلم بروکلی ,کلم قرمز و گل کلم و..

§         ویتامین ها از عوامل نیرومند ضد سرطان هستند مخصوصا ویتامین سی که ضد چروک است و جذب اهن را هم چند برابر می کند و با جهش های سلولی مبارزه می کند.